Strona Główna Nr aukcji: 1541187059
Grab pospolity,sadzonki, żywopłot, 0,45gr./szt.

Grab pospolity,sadzonki, żywopłot, 0,45gr./szt.

Podobne: grab
grab sadzonki
sadzonki grab
grab pospolity żywopłot
grab pospolity sadzonki
grab pospolity
grab sadzonki żywopłot
żywopłot grab

Data wystawienia aukcji: 2011-04-01 18:59:14
Data zakończenia aukcji: 2011-04-11 18:58:01
Dane aukcji
Kup teraz: 11.25 PLN
Parametry

 


                                                                                          Grab pospolity Carpinus betulus

                                                                                                   
Witam serdecznie

 
Przedmiotem aukcji są sadzonki grabu pospolitego. Sadzonki mają wysokość od 20-30 cm. (rośliny mierzone bez korzenia).Sadzonki sprzedawane w kompletach po 25 szt,cena za komplet 11,25 zł.

 Grab można mieszać z innymi roślinami przy nasadzeniach żywopłotowych typu klon,pęcherznica,lipa w celu zagęszczenia i uszczelnienia żywopłotu.Wysyłka jedynie priorytetem w poniedziałki , wtorki i środy.

 Każdą wysyłkę poprzedzam mailem z informacją do kupującego,aby mógł przygotować miejsce do nasadzeń (w żadnym wypadku nie należy moczyć korzeni w wodzie,jeżeli zaistnieje potrzeba przechowania sadzonek do czasu ich posadzenia,należy je zadołować).

 
Dokładam wszelkich starań by sadzonki dotarły nieuszkodzone, a ich korzenie nie uległy przesuszeniu.Nie zabezpieczam korzeni agrożelem,gdyż opinie na jego wpływ na rośliny są podzielone,ale na życzenie kupującego mogę to zrobić.Każdą paczkę wysyłam w kartonie,by rośliny dotarły całe do adresata.

 
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt poprzez formularz zadaj pytanie sprzedawcy.

 
Jako sprzedawca - komentarz do aukcji wystawiam jako druga.


 


 
Grab ma dużą zdolność do tworzenia odrośli i bardzo dobrze znosi cięcie, dzięki czemu doskonale nadaje się na formowane żywopłoty. Ma umiarkowane wymagania siedliskowe, jest także bardzo cienioznośny. Drewno grabu jest bardzo ciężkie, twarde i sprężyste, używane do wyrobu narzędzi. Drewno beztwardzielowe, z wyraźną, falisto zaznaczającą się granicą słojów rocznych, o zabarwieniu żółtawobiałym, ciężkie, trudno łupliwe, najtwardsze z krajowych gatunków drzew.
 W leśnictwie stosuje się grab jako domieszkę do drzewostanów liściastych jak i iglastych ze względu na funkcje glebochronne (ochrona przed zachwaszczaniem),zgryzowe dla zwierzyny płowej (by chronić cenniejsze gatunki)jak również jako dolne piętro w starszych drzewostanach. 


PRZESYŁKA POCZTA PRIORYTET 1-3 KPL-14,50zł. 4-6 KPL- 20,50zł ,7-10 KPL-25,00 zł.Pobranie plus 5 zł.

 

Cytat ze strony: http://allegro.pl/show_item.php?item=1541187059