Strona Główna Nr aukcji: 1930524593
Partyzantka na Podlasiu 1863-1864

Partyzantka na Podlasiu 1863-1864

Podobne: 1864
1863
partyzantka na podlasiu

Data wystawienia aukcji: 2011-11-11 15:44:13
Data zakończenia aukcji: 2011-12-11 15:43:26
Dane Sprzedającego:
Zobacz nazwę użytkownika
Dane aukcji
Kup teraz: 58 PLN
Parametry
Tematyka: Powstania narodowe, powstańcy
Stan: Używany
Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki
Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki



Góra Stanisław

Partyzantka na Podlasiu 1863-1864




MON Warszawa 1976

304 s., tw., 24 cm

stan dobry (skreślone stemple i sygn. bibl.)

Spis treści

Wstęp.................... 5

Wojskowo-geograficzna i społeczno-gospodarcza charakterystyka obszaru między Wisłą, Bugiem i Wieprzem........................11

Wojskowo-geograficzna charakterystyka terenu........11

Społeczna i gospodarcza struktura regionu......... 19

Organizacja spiskowa w województwie Podlaskim przed powstaniem ... 24

Rozwój organizacji narodowej . .......... 24

Przygotowania wojskowe do wybuchu powstania........ 37

Rozmieszczenie i stan wojsk carskich........... 46

Noc styczniowa i pierwsze tygodnie powstania (styczeń—marzec 1863 r.) . . 54

Wybuch powstania .............. 54

Koncentracja wojsk carskich i sił powstańczych oraz potyczki i bitwy

dużych oddziałów................ 67

Próby koordynacji działań powstańczych przez płk. Lewandowskiego do

końca marca 1863 r................ 98

Wiosenno-letni okres walk powstańczych (kwiecień—wrzesień 1863 r.) . . . 128

Liczebność i rozmieszczenie wojsk carskich oraz oddziałów powstańczych . 128

Walki wiosenne i próby ich koordynacji przez Lelewela..... 132

Letni okres walk pod wodzą płk. Heydenreicha-Kruka...... 153

Jesienne działania partyzanckie (październik—grudzień 1863 r.) .... 191

Reorganizacja władz carskich, dyslokacja wojsk oraz położenie oddziałów

powstańczych na początku jesieni........... 191

Walki oddziałów powstańczych i próby koordynacji tych walk przez gen.

Heydenreicha-Kruka ... .......... 198

Walki oddziałów powstańczych w okresie od stycznia do maja 1864 r. i upadek

powstania ..................230

Reorganizacja wojskowo-administracyjnych władz carskich i dyslokacja

wojsk w siedleckim oddziale wojennym......... 230

Próby koordynacji przez ppłk. Wróblewskiego i ppłk. Krysińskiego walk

oddziałów powstańczych..............238

Wnioski ogólne z walk oddziałów powstańczych między Wisłą, Bugiem i Wieprzem .............. 255

Taktyka wojsk carskich............... 255

Taktyka działań oraz organizacja i szkolenie oddziałów powstańczych .............. 259

Zakończenie .......273

Wykaz wykorzystanych źródeł i opracowań ......... 276 Indeks nazwisk i pseudonimów............ 287 Indeks nazw geograficznych ....295 Spis szkiców............. 305

Słowa kluczowe:

KOSZT WYSYŁKI:

- Niezależnie od ilości kupionych książek koszt wysyłki liczony jest tylko raz i wynosi:

- 7,50 polecony/paczka ekonomiczna

- 9.00 polecony/paczka priorytet

- Koszt wysyłki za granicę: ustalany indywidualnie



DODATKOWE INFORMACJE O WYSYŁCE I PŁATNOŚCI:

- Wysyłkę realizujemy 2 razy w tygodniu za pośrednictwem Poczty Polskiej

- Książki wysyłamy w bezpiecznych "bąbelkowych" kopertach

- Nie wysyłamy za pobraniem, nie ma także możliwości odbioru osobistego

- Forma płatności: płatne z góry (zwykły przelew/Płacę z Allegro)

- W przypadku większej ilości zakupionych książek, prosimy o wpłatę w terminie 10 dni - niestety nie przetrzymujemy zakupionych książek "na później":)

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Indeks bez korekty Aksientiew, por. ros. 249 Aleksandrów, mjr ros. 179, 183 Aleksandrowicz Stanisław 20 Aleksiejew, mjr ros. 100 Amontow, pik ros. 142 Anc Bolesław 274 Androszek J. 196, 267 Antonienko, por. ros. 50, 62 Antułajew, kpt. ros. 242, 250 Antuszewicz, ppłk ros. 115, 123, 140, 141, 154, 155, 167, 179, 180, 184, 204, 224, 225, 258 Apostołów, ofic. ros. 224 Araraowicz, powst. 239 Arnhold Jan 52 Arnold z Mielnika 31, 36, 40, 42, 56, 95 Awejde Oskar 31, 37 Bach, por. ros. 225 Bałabin, ppłk ros. 208, 226 * Bańkowicz, powst. 140 Barabasz Walenty, ks. 34 Barancewicz Antoni 184, 239 Baranów, płk ros. 216 Bardet Ludwik, mjr powst. 138, 146, 161, 166, 198, 200, 201, 214, 216, 219, 221, 267 Bartniczak Mieczysław 141 Basikowski Emil, ks. 34 Baszyłow, ppłk ros. 138, 156 Baumgarten, płk ros. 158, 159, 164, 182, 185 Bem Józef 158, 259 Bender Ryszard 20 Berg Piodor Fiodorowicz, gen. ros. 191, 194, 230 Berg Mikołaj 35, 61, 68, 78, 90, 112, 131, 165, 170, 175, 241 Bertram Adam 157, 167, 173, 196, 236, 239, 240, 247, 248, 267 Biedraga Jegor, pik ros. 48 Biernacki Ludwik 127 Biernacki Władysław 127 Blumental, płk ros. 214, 221, 231 Bobrowski Stefan 130 Boczkowski Kazimierz 60 Bogdanowicz, dca oddz. powst. 89 Bogdanowicz Jan 31 Bogdanowicz Kazimierz 35 Bogusławski Kazimierz 42, 61, 70__73 77, 120, 132, 134, 154, 155, 167 Bogusławski Wacław 69 Bończa, zob. Czarnecki Aleksander Borejsza, burmistrz z Garwolina 28 Borelowski Marcin (Lelewel), płk 7, 101, 103, 104, 105, 107, 119, 122, 125^ 131, 132, 138, 143—146, 148, 149, 152, 153, 156, 165, 169, 189, 198, 260—262, 264—271, 274 Borowski, powst. podofic. 136 Borozdin, płk ros. 68, 130, 136, 156, 204, 224, 230 Botemps, ppłk ros. 82 Branieszewski Ludwik, ks. 34 Brinken, płk ros. 211, 213, 223, 231, 235, 258 Brodowski, powst. 61 Broniewski, dca oddz. powst. 141 Bryndza, powst. 140 Brzóska Stanisław, ks. 26, 31, 34—36, 39, 41, 44, 60, 104, 138, 144, 195, 236, 244—247, 249, 252, 259, 266. 273 Bućkowski, gen. ros. 220 Burmejster J., gen. ros. 48 Burzyński Józef, ks. 26 Burzyński M. 196, 267 287 Buszkowski Ludwik 60 Biichner, ofic. ros. 251 Byszewski Antoni 60 Byszewski Konstanty, ks. 34 Cederbaum Henryk 102, 236, 239, 240 Celiński Szymon 28 Cempel Karol 105 Chamerska Halina 20 Chądzyński Bronisław 176 Chmieleński Ignacy 30 Chrapowicki Władysław 13, 14 Chruszczow Aleksander, gen. ros. 7, 32, 41, 47, 55, 67—69, 100, 112, 115, 130, 144, 158, 171, 174, 194, 255, 256, 257 Chrzanowski Wojciech 259 Cichorski Władysław (Zameczek) 90— 93, 95—97, 99, 124 Cicilewski Adam 236 Cieszkowski Kajetan (Ćwiek) 167, 207, 214 Cwieciński, ppłk ros. 103—106, 122, 123—134, 170—171, 173—176, 211, 221, 224 Czajka Ludomir, zob. Czarkowski Władysław Czapierzyński, powst. 58 Czapiński Leopold 40, 44, 63, 66, 70, 74, 77, 236, 244, 264 Czapski Emil 157, 267 Czarkowski Władysław, dr (Czajka Ludomir, Piórko) 31, 32, 36, 37, 39— 41, 54, 56, 88—91, 114, 115, 123, 127, 132, 149, 263, 266, 268 Czarnecki Aleksander (Bończa) 131— 134, 154, 155, 267 Czerkasow, gen. ros. 70 Czernicki Aleksander, płk ros. 48, 49, 68, 130, 258 Czygrin, kpt. ros. 249 Czyżewicz. dca oddz. powst. 226 Ćwiek, zob. Cieszkowski Kajetan Ćwiek Zbigniew 196, 197, 204 Dąbrowski Antoni 60 Dąbrowski Hipolit, zob. Korolec Leon Dąbrowski Jarosław 31, 164 Debkowski Bonifacy 194 Dejman, powst. 240 Dekoński, płk ros. 140 Deneżkin, por. ros. 50 Derecki, por. powst. 176 Derewiński, ofic. ros. 240, 241, 249 Derfelden, kpt. ros. 132, 154, 178 Deskur Bronisław 8, 26, 29—31, 34__™ 41—45, 51, 52, 56, 58—60, 62,' 66, 13o' 157, 165, 166, 173, 174, 185, 187,' 194' 196, 219, 259, 267 Diedow, kpt. ros. 58 Djakow Włodzimierz 47—49, 52 Domański, dca oddz. powst. 176, 209 217, 219, 238 Domnin, mjr ros. 138, 156, 198, 221 Drejer Nikołaj, gen. ros. 68, 82, 83, 100, 112, 130, 141, 146, 149, 156, 158, 194^ 195, 255 Drewnowski Stefan (Stanisław?) 43, 58 Duchowski, dca jazdy powst. 136 Dunin-Wąsowicz Krzysztof 7, 131, 143, 146, 148 Duval, powst. 216 Dwernicki Józef, gen. 218 Dwernicki, por., syn Józefa 218, 229 Eberhart z Janowa Podlaskiego 28 Egger, gen. ros. 194, 235 Ejmunt Mieczysław 61 Ejtminowicz Bogusław 196, 197, 199, 200, 201, 204, 214, 225, 227, 237, 239, 251, 263, 265 Ejtminowicz Julian 184, 196, 197, 199, 215, 220, 239, 263, 265 Elżanowski, powst. 36, 81 Eminowicz Władysław, ppłk 167 Erlach Franciszek 101, 158, 160, 206, 270 Etner Józef, mjr powst. 136, 199, 201, 247, 250 Eydziatowicz Tadeusz 20, 29, 30 Fenshaw, gen., właściciel pałacu w Sie- miatyczach 90 Felimonow, ppłk ros. 91 Fiedorowski, ppłk ros. 48, 85, 225 Flikowski R„ ks. z Włodawy 26 Fofanow, ppik ros. 49, 56, Ul, 112. 133, 142, 154 Folian, por. ros. 221 (II 242 31, (irshrt S. », U, ID, 17. J8, 211, Mi, M, S2, fll, «B, 1(1), 12, 74. HO. 81. » 8(1, 80, 11(1, 101, HM, Hłft, 101), 112, 1 2SS, 250 r^IJcr /lr/afmt 8, (>B, Klłi, WM, 230, i 23P. 260, 204, 2««, 27! GłurhowukJ z Łukowa BO Gollan WaJcry 73, 74, HO (iulKSlcJn, kpt. ros. 2M (loltz Adam 20 Gorzcchowski, właściciel ziemski Gozdawa, dca oddz. powst. 2?ji Góra Stanisław 6, 32, 98 Gńrski Ludwik 20 Grabowski Władysław 22 Clrcnfcld, kpt. ros. 225 Oromejko, mjr, dca oddz. powsl. (Irtmiowski Krzysztof 7, 20, 25, 29, 49, 244, 246, 266, 274 Grnthus, powst. 208 Grundman, dca oddz. pnw«t. 158 Grynwaser Hipolit 24, 2.ri Grzymała, zob. O'Byrn Tytus Guczkow.sk! Władysław 101, 102 llcins, ppłk ros. 83, 216—219, 223, 258 Herman Feliks 127, 236, 244, 254 Ilormanow.ski, powst. 106 Ih-ydenreich Michał (Kruk) 131, 133, 153, 157, 164—167, 170, 171, 173—175, 177, 178, 181, 183, 185—187, 189, 195— 1H8, 200, 207, 203—211, 213—220, 22:!, 227, 229, 235, 236, 261, 262, 265, 267— 271, 274, 275 Iloralik, powst. 32 Howszczański, kpt. ros. 43, 58 Hryniewiecki, mjr ros. 178, 179, 183, 201, 203, 204, 216, 222—224, 231, 2:55, 258 iKclstrom, płk ros. 230, 235, 258 Ihnatouski Usicwaład 92, 94, 97 Jabłonowski Władysław 8, 36, 39, 41, 44, 45, 56, 81, 83, 84—86, 88, 89, 91, 92, 94. 96, 97, 119, 120, 258, 259, 260, 265, 266, 269 .I.ililonowsklth rodzina 90 .InhlnńHkt Henryk !(0, 31, 35 J;ifJiirhowMki Anastazy, ks. :>A J;i«min Alc?k«andpr 8, 38, 92, 98, 140, .Jałaszyńrid J. 19fl, 267 .lanczuwski Zdzisław 134 JurikowKki Jńzef (Szydłowski), ppłk 114—117, 119, 121, 123, 325, 127, 131, 14U, 149, 150—152, 154, 155, 157—161, 163—165, 170, 171, 173, 175—177, 180—183, 185—187, 195, 197, 199, 204, 207—213, 216, 217, 219, 220, 222—225, 227, 229, 235, 236, 238, 258, 260—270 Janowski Jan Kajetan 8, 30, 34, 166, 169, 196 Jiirocki, dca oddz. powst. 167, 169, 171, 173, 175, 176, 180, 185—187, 267 Jasieński Teodor 29, 30, 32, 34, 155, 38, 43, 56, 60, 66 Jasiński Hieronim 196, 236, 267 Jemanow, pik ros. 177, 186 Jeremin, żoł. ros. 240, 241, 248 Jermolow, ofic. ros. 208 Jestifiejew, ofic. ros. 173 Jewdokimow, kpt. ros. 124 Jeziorański Antoni, gen. 144, 199 Jeżewski Aleksander 176 Jołszyn, mjr ros. 104, 105, 107, 109, 122, 207, 243, 258 Junosza zob. Nowacki — Kopaczyński Władysław Kaczkowski Józef 20 Kalinowski, powst. 140 Kamieński Henryk 259 Kamiński Józef 136, 157, 167, 196, 267 Kamiński Marek 32, 131 Kamiński, kpt. ros. 116, 121 Kamiński, ppłk ros. 150, 155, 177 Karagin, por. ros. 50 Karczewski, powst. 140 Kannabich Filip, gen. ros. 4, 8, 50, 58, 68, 130, 149 Karski, właściciel majątku w Dębem Małem 239 Katyla Szymon 238 Kawczyński A., ks. z Łukowa 26 Kazański, ppłk ros. 50, 62 Kemecki, płk ros. 86 Kciln.vn.iltl. ! Ku«k Paweł !'"<■ o.hiz. powsl. 81 ' II, 21. 22, 24— !73-t74. 236, "li. 28—23. 35. 66. 131. ' 540. 246. 268. 274, 275 Kireiew A., licu. ros. 112 Kmiewski. kpt. ros. 50. 88, 120 Kiiiiizioliirki, di-a oddz. powst. 219 Kobyliuski Kazimierz 207. 214. 226 273 105 1 257 200. 1 Kolniorzowski Józef 100 Komorowski Leon. ks.. powst. 2 Komorowski Mateusz, ks. 34 Konkowski B., dea oddz. powst. Konstantynowicz, ofto. powsl. 1 Koskowski ZyRmunt 134. 144 Kostandii Apostoł, sen. ros. 7. l: Kościuszko Tadeusz 26 Kopicz Jan 60 Komice Leon (Dąbrowski Hipolit! 135. 20S1, 229. 236, 244, 254, 273, Kosa. zob. Landowski Paweł Kot Leon 236. 244. 266. 267 Kowalewski, powst. z Lomaz 32 Kozlowski. ofic. ros. 158, 15!), 182 Kocioirskż Eligius? 7, 171, 173, 174, 264 Kozlowski Walory !!>! 224, 225 Klajewski. ks. z Janowa Pódl. Kraków Ludwik 131, 153, 274 Krassowski Franciszek 29 Krassowski Ludwik 43, 58, 70 Krassowski Rajmund 43. 58 Krause Adolf 239 Kremer, mjr ros. 249 Krcutz, gen. ros. 118, 123, 130 Kridincr, gen. ros. 82. 130. 174—17(i Krlwonosow, ppłk ros. 82. 86. 152 Kruk. zob. Heydenreich Michał Krukowiccki. dca oddz. powst. 223 Krysińskl Karol 32, 42. 62. 72 101 105 100. 112, 131-1:14, M. 138. 131l' UIS 152. 154, 156-161, 163—167, 169 171 "3. 177. 178. 180-183, 185. 186 18')" 195-201. 203—207, 213 ->14 'UD-L-i-t,' 227. 229, 238. 243. 246, 24"'. 249 25o' 254. 258, 260—270 Krzomicnicwski Stanisław 8, -'8 46 88 Kraszewski Władysław 167. 236, 239. 84. 88, 169— 04, 205, 34 Ktv..vu-oblorlu. ppłk ras. 174 Kubasfcowski Wawrzyniec 196, 267 Kuc/.yk Ziomomysl 89, fli, ns__j18 121. 2«7 Kuczkowski (Muchal. Upt. 8:1, 84, 266 Kuta Witold 20, '22 Ku rawski Józef, ks. ;i4 Kurzymi Jan 47 lur/.imow, mjr ros. 238, 250 Kv:i pisze wski, dc a oddz. powst. 184 208, 220, 222, 235) Kwiiitkowski, powst. 196 KwiiH-iński, mjr ros. 50, 134, 155, 20;t, ::<)4. 2Iti. 223—225, 258 Landowski Paweł (Kosa), kpt. 236, 2:«ł—241. 247—249, 265. 267 Ijanfiicwicz Marian, ycn. 96, 19H Laudański, por. ros. 171. 17:1. 186 Lelewel, zob. Borelowski Mnn-in Lebodyński, mjr ros. 17:). 174 Leniecki Józef, mjr 199, 204, 207—211. ^14, 217. 222. 224, 239, 240. 2-41, 243—251 Leonicwski, kpt. ros. 49. 5S Lewandowski, kpt., dea oddz. powst. Lowandowski Walenty 6. 8. 18. 37—44. 54, 55, 60. 65. 66, 70, 72, 84. 88—107. 10!), 111, 112. 119—125. 127. 131. 132. 258. 260, 263, 266—271. 274 Lewański, mjr ros. 242 Lowcnhnrt Karol 267 Lewieki Józef 73 Limanowski łialcshtir 8, 23. 53, 19?. 204, 236 Liniewski .loy.or Seweryn 26. 28—30, ■13, 48, 58. (iłt. 70. fl!), 159, 166. lSi*. 196, 235 Upiński Ludwik 20$ Li.sikiewicz Adam U>5 l.isikiewu-- Kiiw;ird 23. 31. 32, 35. 36. (14, 89 l.uhiniow, kpt- riw. W, 121 l.ulyńslu Ludwik 141. 143. 154. 15U. 1:17. 167. 169. 17t. 178—180. 183—18" lH:;. 197. 213 -215, 220—223. 235, ^-l" !';!A: U47. 250. 263—265. 267 1 udu. ppłk ros. 231 Łagutyński. kpt. ras. 231 Łapczyński Emil 106 ŁasJri, powst- z Krzywdy 105 Łaski Karol 106, 157 Łaski Zdzisław 146, 147, 153, 196, 261, 267 Łsginowicz, asesor 50 Mackiewicz, mjr ros. 28 Madurowicz-UTbańska Helena 29 Majbaum, ppłk ros. 50, 58 Majewsłri F., powst. 105 Majewski Władysław 173 Majkowski Edmund 34 Malinowski, mjr ros. 207, 208, 222, 258 Malinowski, dca oddz. powst. 236, 267 Maliszewska Helena 246 Maliszewski Eugeniusz 34, 37, 48, 131 Maliszetcski Jerzy 29 Małopolski, ks. powst. 140 Mamajew Grzegorz, gen. ros. 42, 48, 49, 61, 68, 74, 83, 100, 130, 194 Maniukin Zachar, gen. ros. 91—95, 194, 230, 231, 235, 241, 242, 244, 255: 258 Marecki Michał, mjr 200, 209—211, 214, 224, 238, 250 Martynow, ofic. ros. 116, 121 Maszadro, dr powst. 111 Matliński Jan (Sokół) 29, 31, 39, 41. 81, 33—86, 88, 91, 92, 94—96, 112, 113— 115, 117, 119—123, 125, 131, 149. 258, 265, 266, 268, 269 Matuszewski Ignacy 194 Mazurkiewicz Roman 60 Mazurkiewicz, powst. 127 Meller-Zakomelski Mikołaj, gen. ros. 130, 149, 180, 183 Mencel Tadeusz 6, 8, 37, 89, 90, 92, 99, 103, 112, 198, 199, 268, 274 Męczyński, powst. 36, 81 Micewicz Konstanty 142 Michałowski, powst. 43, 58 Mickiewicz, ofic. powst. 208 Miednikow, płk ros. 169, 170, 185 Mieleszko-Maliszkiewicz 95 Mielewski, powst. 140 Mieroslawski Ludwik, gen. 29, 37, 72 Migdalski Antoni 8, 118, 150, 152, 157, 161, 183, 164. 176. 195. 199. 209 210 212, 213. 216. 218. 236, 237. 238. 250 Miketty Władysław CNikrostow) 62, 77 89, 91. 266 Mikulski Jakub 196 236 ?67 Miller Ilia 47—49. 265 Miłkowski. por. powst. 136. 161 Miłowidow Aleksander 79. 92. 94 Mioduszyńskd. dca oddz. powst *>42 247, 250 " " Mleczek Józef. ks. 32 Moliński Jan 18 Moritz Mikołaj 41. 55. 56 Morozow. mjr ros. 222 Mośeicki Henryk 47. 191, 134 Mucha, zob. Kuczkowska Muchanow Paweł 115 Murawiew Michał, gen. ros. 47. 161 230 Mystkowski Ignacy 30, 91, 95, 96. 120. 140 Naięcz, zob. Rostworowski Jan Narbut Kazimierz HO Nawrocki, ks. z Huszczy 43, 44. 63 Nazimow Włodzimierz, gen. ros. 62 Nikrostow, zob. Miketty Władysław Nejman Aleksander (Neuman. Ney- man) 236, 240, 241, 247, 267 Nencki, dca oddz. powst. 43, 44. 62, 66. 70, 73, 74, 77, 266 Neuman, zob. Nejman Aleksander Neyman, zob. Nejman Aleksander Nieczaj, dca oddz. powst. 77 Nikolski, por. ros. 173 Nostitz Iwan Gregorowicz, gen. ros. 18, 75, 77—79, 83, 97, 98, 120, 124 Nowacki-Kopaczyński Władysław Uu- nosza) 209, 226 Nowakowski Gustaw 44, 70. 73. 74 Nowicki Mikołaj 236, 240, 248. 267 Nowowiejski Karol 194 Oborski Maksymilian 190, 229 O-Byrn-Grzymała Tytus (CTBrien) 131, 134 136, 155-157, 164, 167, 170, 171, 178 179, 181, 184—186, 195, 214, 217— 220, 223, 227, 237, 242, 247, 250, 261, 264^267, 269—271 Ochenkowski Karol 254 291 Ogolin, mjr ros. 105 Olszewski Aleksander 41, 55, 56 Orłowski, powst. 176 Ostachiewicz, mjr ros. 107, 111, 159- 160, 182, 224, 258 Ostrowski Krystyn 86 Padiewski Zygmunt 35—37, 90, 268 Palubiński, kpt. ros. 242, 250 Papaafanasopulo Georgij, pik ros. 48, 50, 82, 84, 86, 88, 113, 120, 121, 123, 235, 257 Paszkowski Stanisław, ks. 26, 31, 34, 36 Paszyński Władysław 73 Paśnikowski, reformata z Białej 26 Pawliszczew Mikołaj 195 Pawlowicz Bogusław 73 Perkowski, ppor. ros. 99 Pietrisow, pik ros. 50 Pigorowski, płk ros. 231, 235 Piłsndski Józef 6, 65, 67, 69 Piórko, zob. Czarkowski Władysław Piskowski Artur 186 Pluciński L. 92 Płaski Stanisław 6, 7, 49, 62, 72—75, 80, 92, 93, 96, 97, 261, 266, 274 Pogorzelski Władysław 210, 211, 215, 217—219, 223 Połujański Aleksander 14 Pomarański Stefan 197, 199, 207, 210, 211, 213—216, 218 Poniński, mjr dca oddz. powst. 219— 223, 225, 238, 239, 251 Potocki Panteleon 26 Pruski, ks. powst. z Łukowa 165 Przegaliński Robert Albert 8, 164 Przyborowski Walery 6, 26, 31, 32, 34, 35, 39, 40—42, 44, 46, 47, 56, 58, 62, 63, 72, 74, 81, 83, 89, 92, 94, 97, 100— 101, 104, 105, 107, 109, 111, 112, 138, 152, 157, 161, 163—166, 169—171, 173—175, 178, 195—197, 203, 204, 206, 207, 210, 218, 219, 229, 230, 238, 263, 264 Ptaszyński, ofie. powst. 111 Pyrkosz Marcin 31, 43, 58 Radowlcki Adam Zdzisław 72, 74, 77, Radzikowski Ksawery 32 Rakuzy, ppłk ros. 144, 211 Raił, gen. ros. 152, 155 Ramsay Edward, gen. 67, 74 Ratajczyk Leonard 6, 8, 12, 15—17, 22, 35, 48, 51, 64, 67, 69, 75, 102, 105, 106! 111—114, 116, 117, 123, 132, 134, 136^ 138, 141, 144, 146, 148—150, 152, 159, 160, 163, 164, 169, 173, 177—181, 184, 186, 191, 194, 195, 198—200, 203, 204, 206, 208, 209, 211—213, 216, 218, 226, 238—244, 251, 255, 256, 258 Rawicz Władysław 23, 36, 45, 131, 136, 153, 189, 193, 194, 195, 229 Rejnthal, płk ros. 69, 105, 106, 117, 118, 121 Rejtlinger, płk ros. 102, 111, 121, 123 Rekiec, mjr ros. 209 Rembowski, dca oddz. powst. 89, 91 Rewunienkow Władimir Georgiewicz 129, 191, 235, 256 Riabinin Jan 26, 49 Rogiński Roman 6, 8, 18, 31—36, 38— 44, 49, 61—63, 65—67, 69—75, 77—81, 89, 91—98, 118, 120, 124, 125, 131, 138, 143, 156, 258—260, 263, 269, 274 Romanowski, ofic. ros. 155 Rombach, ppłk ros. 180, 184, 226 Rost, mjr ros. 231 Rostkowski Franciszek 52 Rostworowski Jan (Nałęcz) 8, 104, 138, 158, 161, 163, 165, 166, 174, 198, 200, 203—207, 222, 223, 225, 263, 264, 270, 274 Roszkowski, ks. z Łukowa 60 Roszkowski, dr ze Sterdynia 88 Różański Rudolf 89, 101, 102, 121, 131, 142, 154, 260, 267 Różycki Edmund, gen. 173 Rucki Władysław 158—160, 165, 166, 177, 178, 182, 183, 185, 186, 200, 204, 206, 209 Rudnicki Władysław (Sawa), płk 97, 236, 243 Rutkowski Gustaw 176 Rycerski, powst. 194 Bydzewski Euzebiusz, kpt. 210, 215 Rylski Karol 97, 98, 146, 153, 267 Rympalski Alfons, ks. 34 Rzewski, powst. 43 Sadowski Henryk 73 Sawa, zob. Rudnicki Władysław Sauńcki-Stella Jan (Struś) 8, 9, 78, 170, 238 Sągin Stanisław 97, 98 Schelking Emil, zob. Szelking Emil Sienkiewicz, kpt. powst. 236, 238, 242, 247, 250, 267 Sinielnikow, gen. ros. 70 Skotnicki Antoni 130, 153, 194, 195 Słotwiński Adam, ks. 26, 31, 34, 35, 39, 40, 51 Smirnow Anatoli 95 Smoleńska Barbara 14 Sochaniewicz K. 19 Sokołowski, pik ros. 130 Soiłogub, płk. ros. 130, 171, 186 Sołowiew, płk ros. 235 Sorokin, płk ros. 235 Staden, gen. ros. 51, 62, 100 Staniszewski, powst. 140 Stankiewicz Antoni, ks. 29, 34 Stasiukiewicz, ks. z Janowa Pódl. 32, 38, 42, 69, 70, 73, 80, 98, 120, 138, 140, 141, 152, 155, 260, 267, 270 Stefanowicz, powst. 106 Stolzman Karol Bogumir 259 Stępnicki Aleksander 146 Stępowski, ks. 116 Struś, płk, zob. Sawicki-Stella Jan Strzyżewski Władysław 157, 167, 173, 196, 236, 244, 246, 249, 267 Styczyński, ofic. powst. 208 Suchodolski, por. ros. 40, 42, 61, 215 Suchozanet Mikołaj, gen. ros. 47 Surdian, kpt. ros. 250 Szachowski Stanisław 29 Szachowski "Wiktor 127 Szaniawski Aleksander 43, 63, 65, 70— 72, 74, 77, 80, 93, 94, 99—101, 120, 121, 125, 127, 140, 256 Szaniawska Aleksandra 140 Szajba, dca oddz. powst. 208, 220, 222 Szamin, kpt. ros. 209, 222 Szelking (Schelking) Emil, płk ros. 48, 158—161, 163, 182, 183, Szepietowski Paweł, ks. 34 Szumski Jan (?), mjr powst. 200, 204, 216, 224 Szwarce Bronisław 30, 31 Szwarcer Szmul 170 Szwerin, kpt. ros. 240, 241, 248 Szydłow, ppłk ros. 242 Szydłowski, zob. Jankowski Józef Szydłowski Andrzej 30 Szymański Leonard, ks. z Gończycy 34, 238, 273 Szymański Beniamin, biskup 30, 74 Szuraer Józef, ks. 34 Szymanowski, kpt. ros. 196 Sladkowski Wiesław 19, 227 Sliwicki Piotr 52 Śmiałowski Bolesław 115 Sreźniewski, ppłk tos. 102 Swiętochowska z Warszawy 176 Tarnowski Felicjan 32, 38, 40, 41 Tatarzynow, por. ros. 251 Teobald Zenon 244 Toll Mikołaj, gen. ros. 114, 174 Tolmas, por. ros. 249 Tomczyk Józef 7, 26, 28, 30, 34, 35, 37, 52, 61, 63, 131, 195, 197, 230, 244, 263 Tracewicz F., ks. z Białej 26 Traugutt Romuald 6, 47, 115, 210, 219, 236, 237, 261, 268, 273—275 Trojanowski, mjr ros. 178, 179, 183 Trzaskowski Antoni 102 Tyrowicz Marian 37 Wagner Herman, mjr 161, 171, 173, 174, 177, 178, 185, 188 Waligórski Aleksander, gen. 96, 173, 199, 210, 219 Wańkowicz, dca oddz. powst. 140 Wasilewski Edward Napoleon 73 Wasilewski F., powst. 105 Wasilewski, mjr ros. 226 Weeber Ludwik 157, 197—199, 263, 270 Wendrich, ppłk ros. 198, 221 Wereszczyński Julian 30 Wierewkin, mjr ros. 236 Wielhorski, ofic. powst. 111 Wierzbicki, ks. z Garwolina 26 Wierzbicki Tomasz, płk 165—167, 169, 185, 199 Wilczyński Albert 48 Wilczyński, powst. 249 Wimberg, ppłk ros. 80, 98, 120 293 Wnk.wski. dca powst. lBl Wiikuwski Knlikst. pik ros. I". 1:10 Wiśniewski Paweł l^'-» Y,..ki<;. ■-■(U 20S, 211, 31S. 21i>. 220. 223, 223. 226. 236—239. 243. 251, 234. 261, 263. 263 268, 371 Wydrychit-wicz Kazimierz 170. 173 Wysivki-Odrowąi Ignacy (Żacuek> IW —197, 207. 209, 222. 267 Wysiomiiski Tadeusi 28, 31, 36. 81. S. 86, 88 Wvsr,vnski, powst. i Suchoiehr S6, 81 -aWwki, kpi. ros. 177, 18S -as>v1-'iAski. powst. 105 :',i<: oftc. n», 2s8 '*'■> ... powst, 176 ■'■:)"* .'■ dustaw 29, 31, 34, 35, 38, ■»'• 'hV 89, 90, 91, 101, 10S- 10*. 13S, 13S. 135, ISt. 309. J61. '■''■ ; 36(1. 370 ?.«'., ><„ rvK. 40, 4j, 61 i"»!. : ,U1J 33 &'' 1,'nryk «0 3Ł»n bv*. Otchorkt Władysław Zarzycki. por, ros. 40 Zawadzki, powst. z Łukowa lii Zawadzki, mjr ros. 166, 185, 217 Zawadzki F., powst. z oddz. Szydłow- skie.co 238 Zbiszniewski. prap. ros. 50 Zieliński Adam 118. 144. 149. 150, 152, 155. 157—161. 164, 166. 170. 171, 173, 175. 176. 180. 181. 183. 184. 186. 187. 195—197. 207. 208, 210. 227, 264. 366—268. 270. 271 Zieliński Aleksander 203 Zieliński Michał 180 ZielirtsFci Staitisłatr 6. 56. 58. 62—64. 72. 77. 78. 85. 89. 90, 99, 100. 102. 104—106. 109. 111—114. 116—118. 123. 124. 132, 134. 136. 138. 140. 141—144. 146. 148—150. 152. 136. 157—161. 1S3. 164. 168. 167. 169. 173—175. 177—181, 184—186. 195. 198. 200. 203. SW. 306, 208, 209, 211—213. 218. 223. 236, 336. 338, 243, S46, 251 Zjachtanow. rotm. ros. 50, 72, 120 Zwierew Paweł, pik ros. 48 Zaciek. loh. Wyso^ki-Odrowąi Igr.a. ;•■.■■. .-Ai, ks. t Radzymina 26 ;. .4 Jo«f 103 ; ski-Dabrowa Władysław 8, = 6. 170. 173, 174, 178. 177. 1^V -Oa. 2»9 .iski K. ppor. powsŁ !** ski Michał, ks. Sl. J7S |)»k r»x< SSl, 33S s-ii A: 7S, JS. S$- -ki I . . . !»», 1«. l*-; Indeks nazw geograficznych Adamki 104, 122 Adamów 13, 131, 207, 208, 217, 246 Aleksandrowska cytadela, zob. dębliń-ska Algeria 73 Andrzejów 160, 205, 223 Anglia 37 Annopol 101 Antonin 22 Augustowskie (woj. augustowskie) 66, 181, 208 Augustowska gubernia 11, 13 Austria 235 Baranów 34, 103, 174, 207 Batorz 148 Bialski okręg 32 Bialski powiat 5, 13, 14, 16, 19—24, 32, 34—36, 38, 40—42, 44, 48, 49, 51, 53, 61, 65, 69, 70, 74, 89, 91, 99, 100, 106, 115—127, 130, 132—134, 136, 138, 140, 141, 157, 159, 167, 175, 178, 187, 189, 194, 197, 198, 215, 227, 231, 233, 239, 252, 255, 257, 258, 265, 273 Biała Podlaska 14, 15, 19, 20, 22, 25, 26, 28, 29, 32, 40—42, 48, 49, 51, 53, 51—65, 67, 68, 73—75, 77—79, 81—83, 89, 91, 97, 100, 119, 120, 125, 128, 132, 134, 174, 178, 192, 193, 200, 203, 204, 215—217, 227, 233, 256 Białka k/Bialej Podlaskiej 18, 73, 75, 76, 78, 79, 81, 83, 119, 120, 258, 260 Białka n/Tyśmienicą 104, 180, 184, 205 Bialki, pow. Bielsk 97 Białobrzegi 217, 218 Białowieska Puszcza 97 Białystok 207 Bikcze, jez. 166, 210 Bielsk 91, 97, 141 Biskupice 178 Blizonin 106, 123 Bonin 179, 183 Borki 98, 124 Borowe Młyny 143 Borysów 171 Branica 138 Bruss 160, 207, 214, 215 brzeska twierdza 17, 18, 32, 38, 40, 51, 52, 69, 70, 100 brzeski powiat 191 brzeski trakt 16, 43, 51, 70, 99, 116, 119, 130, 142 Brześć Litewski 12, 15, 16, 24, 32. 38. 40, 42, 43, 62, 68, 69, 70, 74, 75, 97, 98, 99, 129, 136, 191, 192, 200, 216 Brzeziny 14 Brzeźnica Książęca 180, 184 Brzuza 114 Budy Kupiętyńskie 113 Budziska 102 Bug, rz. 5, 6, 11, 13, 14, 17, 24, 36, 38, 51, 66, 67, 79, 80, 84—86, 88—90, 94, 96, 99, 101, 103, 112, 114, 125, 140, 141, 161, 176, 179, 194, 215, 230, 235, 255, 268, 275 Bugo-Narew, rz. 12, 17 Burzeć 234 Busowieńsko 244 Bychawa 199, 213 Cegłów 116 Celiny 60, 246 Cesarstwo rosyjskie, zob. Rosja Charlejów 217 Chełm 89, 166 Chojny 152 295 Chotycze 179, 183, 214 Chromna 246, 248 Chruślina 144, 167—169, 170, 173, 174, 181, 185, 268, 270 Chybowa 179 Ciechanowiec 92 Ciechomin 31, 35, 36, 38 Cieleśnica 99 Cisownik 251 Cuneo 32, 36, 72—74, 259, 267 Cyców 211 Czartajewo 92, 93 Czechówka, rz. 16 Czemierniki 208 Czersk 140, 155 Czerwonka 208, 226 Częstoborowice 164, 181, 185 Częstochowa 96 Czyżewo 140 Dąbie 14, 107, 246 Dąbrowa Górnicza 96 Dąbrówka 116 Dąbrówka-Stany 146 Dębe Małe 239 Dębe Wielkie 15 Dęblin 12, 16, 18, 49, 129, 150, 171, 173, 184, 192, 193, 209, 242, 269 Dęblińska twierdza 12, 17, 51, 69, 129, 144, 171, 179 Dobre 167 Dołha 134 Domaczewo 160, 161, 163, 182 Domanice 142, 216 Domaszewnica 103, 105 Dratów 165 Drohiczyn 91, 92, 95, 96 Drozdówka 104, 116, 121 Drożdżówka, zob. Drozdówka Drupia 241, 248 Dubica 200 Dubowo 138 Dywka, rz. 16 Dziecinów 118, 123, 149 Elibietów 22, 36, 44, 56, 81, 96 Emilianówka 111, 123 Europa 174 Fajsławice 178, 181, 186, 187, 268 Fidesty 114, 122 Firlej 103, 177 Fiukówka 106, 123, 208, 222 Francja 37, 73, 90, 240 Gaj 114 Gajówka 160 Galicja 6, 23, 38, 96, 105, 131, 132, 143, 144, 149, 153, 157, 165, 177, 181, I89' 194, 195—199, 206, 207, 210, 214, 215' 219, 235, 236, 238, 239, 244, 261, 262^ 264, 265, 268, 269, 275 Garbów 205, 225 Garwolin 16, 18, 20, 26, 28, 68, 69, 89, 102, 105, 106, 110, 111, 123, 129, 146, 167, 175, 192, 193, 198, 227, 230, 234, 241, 248, 256, 269 Garwoliński okręg 31 Garwoliński powiat 5 Gąska 212 Genua 32, 36 Glinianka 115, 117, 121 Głuchówek 54, 64 Golice 14 Gołąbki 60 Gołdany 154 Gołowierzchy 240 Gończyce 18, 34 Goraje 213, 225 Gorzków 243 Góra Kalwaria 115 Górki 150, 155 Grabanów 70, 75 Granne 88 Grężówka 106, 107, 109, 122, 142, 154 Grochów 14, 36, 42, 45, 56, 81, 85 Grodzieńska gubernia 11, 37, 99, 125 Grodzieńskie województwo 130, 140, 181, 196, 203, 208, 255, 265 Groszki 15, 105, 146 Gułów 102, 216, 217 Gwizdały 114, 122 Hańsk 105, 160 Holendernia 203 Horbowizna 64 Hordzież 102 Horodyszcze 164, 216, 230, 234 Horostyta 29, 43, 45, 204, 215 296 Hrubieszów 105, 158, 159 Husinka 72 Huszcza 32, 43, 63, 65, 200 Huta 149 Huta Krzeszowska 165, 205, 225 Huta Leśnik 210 łganie 15, 252 Jabłonna 46 Jabłoń 164 Jadowa 20 Jadów 14, 28, 114, 115, 167, 182, 255 Jagodnica 70 Jagodno 242 Janów Lubelski 69 Janów Ordynacki 167, 177 Janów Podlaski 14, 19, 20, 22, 28, 31, 34, 42, 62, 65, 72—74, 79, 81, 99, 132, 140, 215, 231, 233 Janówka 160—162, 182 Jedlanka 103, 104, 122, 149, 196, 214, 239, 251 Jerzyska 114 Jeziorka 150 Józefów 143, 210, 213 Kaliskie (woj. kaliskie) 66, 181, 195 Kałuszyn 15, 20, 25, 46, 49, 84, 116, 129, 146, 167, 183, 193, 215, 232 Kamieniec 212 Kamieńczyk 114 Kamionka, rz. 90, 92 Kaniów 166 Kanie 164 Kaniwola 166, 181, 185, 210 Kapłonosy 158 Karczew 12, 46, 115, 117, 118, 184, 193, 216, 266 Kassyldów 208 Kazimierz 170, 174, 238 Kazubata 159 Kąkolewnica 14, 106, 244 Kąty-Czerniki 115, 119 Kępy 26 Kierz 238 Kietlanka 90, 140 Kijowiec 72 Kijowski okręg 191 Kijów 32 Kisielsk 208, 222 Klementowice 170 Klepaczów 99 Klimczyce 96, 112, 180 Klimki 142 Klukowicze 97 Kloczewo 30, 34 Kobryń 98, 140 Kobyla Wola 61, 105 Kobylanka 79 Kobylnica 12 Kochany 219 Kock 13, 16, 20, 24, 31, 43, 44, 49, 50, 68, 103, 106, 177, 216—219, 223 234 244 Kodeniec 204 Kodeń 20, 43, 50, 51, 53, 62, 64, 65 69 70, 73, 164, 264 ' ' Kolano 203, 204, 223, 230, 234 Kołacze 104 Kołbiel 16, 232 Koiczyn 99 Kołodziąż 14, 20 Konstantynow 14, 20, 99, 132, 133, 140, 178, 179, 183, 184, 215, 263 Końskowola 170, 207 Kopina 212, 242, 250 Korytnica 144, 148, 152, 156, 269 Kosów Lacki 86, 113, 141, 154, 233 Kostki 113 Kostrzyn, rz. 15 Korytka, rz. 16 Kozły 72 Kozlówka 20 Kraków 8, 73, 97, 173, 181, 195, 199, 207 Krakowskie (woj. krakowskie) 181, 247 Krasne 20, 246 Krasnobród 105 Krasnostawski powiat 141, 195 Krasnystaw 158, 159, 164 Krasówka 43, 138 Kraszewo 252 Kraśnik 170, 217 Królestwo Polskie 5—8, 11—15, 17—25, 28, 30, 34, 37, 39, 46—49, 52, 56, 66, 68, 69, 73, 75, 82, 86, 98, 119, 128, 129, 131 144, 148, 161, 164, 173, 174, 177, 181, 189, 191, 194, 197, 199, 207, 229, 235, 237, 243, 247, 255, 256, 262, 264, 266, 268, 273, 274 297 Królowy Most 97. 98, 124 Krupki 176 Krzemień 88 Krzesimów 213. 214 Krzewica 242 Krzna, rz. II. 13. 1S, 17. 42, 70. 75, 77. 99 Krzyszów 20 Krzywda 105. 106. 123, 207, 208, 211, 222 Księżopole 208, 214 Kuce 112. 121 Kuczówka 72 Kudelczyn 113 Kuflew 116, 149, 167, 208, 212, 225 Kujawy 212, 216 Kurów 16, 18, 103—106, 173, 174, 219 Latowicz 16, 46, 116, 232, 237, 242 Lejno 26, 28, 29, 103, 159, 214 Leniwa, rz. 15 Leszkowice 103 Leszczanka 138 Leśna 35 Lemiesze 150 Lipniak 14. 164. 178, 198, 199, 300, 235, 263 Lipowiec 195 Lisia Wólka 241, 248 Litwa 17, 18, 79, 196, 203. 268. 273 Liw, rz. 11, 12, 14, 84, 90, 113 Lubartów 14, 134, 167, 177, 203, 205 Lubartowski okręg 134 Lubelska gubernia 5, 6, 11, 19, 25, 46, 48, 49, 98, 125, 128, 144, 174, 191, 194 Lubelski powiat 7, 177, 198, 216 Lubelski trakt 16, 18, 116, 130 Lubelskie (woj. lubelskie) 7, 8, 11, 17, 26, 31, 38, 43, 89, 103, 105, 129, 130, 131, 143, 148, 152, 157, 158, 165, 178, 181, 187, 189, 190, 197, 207, 210, 215, 219, 220, 236, 238, 242—244, 264, 268— 275 Lubień 160 Lublin 7, 8, 15, 16, 18, 26, 48, 49, 68, 69, 74, 111, 129, 144, 158, 159, 163, 166, 170, 171, 173, 174, 176, 177, 181, 199, 207, 211, 220, 225, 255 Ludwinów 84, 103 Luta 105, 122, 160 Lwów 8, 13, 15, 175, 177 Lupy 255 Laskarzew 34, :)7, 44, 50, 61, 68, 69, 88 89, 120, 125, 209. 242 Ławki 103 Łazów 112 Łeczna 165, 175, 198, 199, 211, 239 Lochów 82, 90, 114, 120 Łomazy 32, 43, 50, 53, 63—65, 68, 70 72, 79, 100, 120, 132, 138, 200, 201, 202' 233, 264 Łomżyński powiat 90, 91, 96 Łosice 32, 36, 40, 42, 54, 55, 64, 70 88—91, 114, 115, 132, 165, 178, 197^ 231, 233 Łosicki okręg 14, 31, 32, 41, 99 Łosicki powiat 5 Łowcza 204 Łowicki powiat 199 Łuck 211 Łucznica 118 Łukie, jez. 13 Łuków 7, 13—16, 19, 20, 25, 26, 29—31, 40, 41, 44, 49, 50, 52, 53, 60, 61, 64, 65, 67—69, 89, 101—103, 105, 107, 109, 111, 112, 142, 144, 146, 148, 165, 167, 216, 217, 229, 230, 234, 240, 246 Łukowski powiat 5, 7, 14—16, 18—21, 24, 31, 39, 43, 50, 52, 53, 60, 61, 69, 88, 91, 101—103, 105, 106, 112, 114— 116, 118, 119, 127, 130—132, 141, 142, 152, 157, 179, 180, 186, 187, 189, 194, 198, 207, 211. 216, 220, 227, 230, 231, 234, 236, 237, 239, 246, 247, 252, 254, 255, 257, 265, 269, 273 Łupiny 241 Łupki 238 Łysobyki 106, 175, 208, 210, 213 Maciejowice 20, 26, 28, 31, 34, 45, 69, 88, 102, 196, 209, 230, 234 Magnuszew 150 Majdan 207, 225, 242, 250 Malinówka 204, 224 Mała Bukowa 219, 225 Małkinia 16, 82, 84, 114, 140. 141 Marnoty 206, 225 Mariampolski powiat 115 Mazanówka 140, 155 Mazowieckie (woj. mazowieckie! 19. 22. 45. 46, 90. 181. 268 298 Mężenin 140, 180 Michałów 150, 152, 154 Michów 18, 103, 106 Miedzeszyn 248 Miedzna 85, 86 Mielnik 31 Mienia 208, 214, 225 Międzylesie 215 Międzyrzec Podlaski 14, 15, 20, 22, 25, 32, 42, 43, 49, 50, 53, 54, 62, 63, 65, 72, 79, 83, 100, 128, 133, 134, 136, 138, 146, 154, 155, 179, 192, 193, 215—217, 227, 234, 256, 269 Międzyrzecki okręg 32 Międzyrzecki powiat 5 Milanów 239 Miłosna 16, 18, 46, 171, 183, 248 Minosy 233 Mińsk Maz. 14—16, 20, 46, 50, 53, 69, 116, 117, 129, 149, 150, 154, 164, 174, 176, 192, 193, 208, 216, 256 Miodusy-Dworki 32 Modlin 12, 129, 192 Modlińska twierdza 17, 18, 45, 51, 69 Modrzew 241 Mokobody 81, 82, 84, 86, 88, 233 Mokre 176 Moniaki 167 Mordy 54, 215, 221, 232, 240, 248 Moskwa 191 Moszczanki 18, 130 Motwica 106 Mroczki 50 Mszanna 179 Muchawka, rz. 15 Mysłów 102, 106, 175, 180 Mystki 90 Nadrybie 166, 211 Nagoszewo 141 Narew, rz. 238 Natolin 118 Niemirów 80, 81, 120 Nieporęt 46, 118, 121 Niewęgłosz 138 Nowa Aleksandria 16 Nowosielce 41 Nowosielki 141 Nur 12, 86 Okrzeja 102, 210 Okrzenka, rz. 16 Okuniew 20, 150, 232 Oleksinka 239 Olkusz 96 Olszewnica 112 Olszyc 111, 142 Ołomuniec 199 Opatów 9, 84, 88 Opoczyński powiat 199 Opole Lubelskie 170, 175, 210, 213, 217 Opole, pow. radzyński 215 Ortel 14 Osicze 109, 122 Osiny 103 Osieck 20, 195, 198, 239 Osowa n/Tarasinką 159, 182, 219, 223, 238 Ostrów n/Tyśmienicą 26, 28, 43, 50, 68, 134, 136, 158, 159, 160, 198, 209, 211 Ostrów n/Wisłą 12 Oszczepalin 103 Otwock 117, 150 Oziemkówka 111, 212, 239, 240, 248 Pachoła 204 Paliki je 219 Panasówka 148 Parczew 14, 16, 20, 32, 34, 43, 50, 53, 58, 68, 103, 136, 138, 158, 159, 192, 198, 199, 205, 209, 211, 216, 230, 234, 244, 263 Parczewski okręg 32 Parysów 111, 175, 212, 239, 240 Paryż 37, 199 PatrykOzy 122 Pawłowice 12 Petersburg 99, 203 Piaseczno 166 Piaseczne, jez. 210 Piaski 164 Piotrowice 219 Piotrówka 43 Piszcząc 70, 132. 135 Piszczanka, rz. 15 Płocka gubernia 13 Płockie (woj. płockie) 66, 141, 165, 181, 208, 214 Podbiel 239 299 Podlasie B—8, 10, 20. 22, 2B, 20, 30—1)2, 38—39, 48. 40, 52, 86, 011, 72, 73, 82, 00. OB—98. 101, 103, 104, 112, 128, 1-10, 141. 142, 148, 152, 157, 1(14, 105, 170, 177. 180, 101, 101), 107, 191), 203, 207, 211, 213, 21B, 219, 221, 2:17, 238, 239, 2SB, 280, 262, 204, 205, 268, 209, 271, 273—275 Podlaskie (woj. podlaskie) 6, 8, 11—l:i, 19, 22, 24, 30, 31, 36, 41, 42, 05, 67, 68, 90. 97, 98, 112, 114, 120, 125, 128, 130, 131, 144. 148, 152, 153, 154, 157, 165, 167, 175, 178, 181, 182, 187, 100, 195, 206, 208. 209, 220, 236, 238, 243, 244, 247, 248, 251, 204, 275 Podlosko gubernia 5 Podlaska diecezja 19, 34 Podole 97 Podzamcze 149 Poizdowo 131 Pokininnkn 140 Polesie 119 Polubieze 203 Poniatowa 43 Ponurzyca 239 PraRa-Warszawa 15. 46. 116, 121 Prawda 14, 216, 242, 246 Prużany 98, 124 Przclcjk 198, 221 Przewuzki 249 Przychody 216 Pszonka 239 Puchaczów 165. 198, 211, 213, 224 Puczyce 20 Puławy 16 Pułtuski powiat 36 Raezyny 214, 221 Rudom 16, 18 Radomsku gubernia 11, 247 Radomskie (woj. radomskie) 66 Radzików 239—241 Radzyń 16, 20, 22, 25, 26, 28, 31, 41, 43, 46. 50, 53, 56, 58, 65—68, 100, 103— 106, 111. 129, 136, 138. 158, 166. 174. 176. 177, 192, 198, 209, 217, 227, 233, 256 Kudzynski okręg 31 Radzyński powiat 5, 13, 14, 16. 19—25, 29. 31, 38, 39, 42—44, 48. 50, 51, 53, 101, 105, 112, 127, 130-132, 134 U8 138, 182, 157, 160, 104, 170, 17e' l8o' 187, 180, 194, 197, 108, 200, 215' 2lo' 220, 227, 229, 230, 231, 233, 234' 239' 241, 242, 244, 252, 255, 257, 265 Radzymin 10, 20, 167, 183 Itudwanków 12 Rawski powiat 199 Kogożnica 15 Rokltno 72, 70 Rola 112 Romanów 160, 161 Rosja (cesarstwo ros.) 6, 11, 15, 17, 24, 26, 37, 40, 52, 82, 255 Roskosz 61, 62, 69 Rossosz 14, 32, 70, 100, 106, 138, 201, 202, 203, 206, 220, 222 Rowy 61 Rozkopaczów 165 Rozniszew 150 Rozwadówka 29, 32 Równiny 164 Róża 123, 146, 148, 156 Różana 207 Różanka 163 Ruda 16, 150 Rudka 177, 204, 224 Rudka Korybutowa 239, 251, 268 Rudnia 242, 250 Rudno 212 Ruchny 84 Rudzienko 103 Ruskowo 140 Ruskowola 211 Rybałczewiee 164 Ryki 14, 16, 230, 234 Ryta 141 Rzążew 240, 248 Rzeczniów 150 Rzeezyca 98 Samokleski 219 Sandomierska diecezja 35 Sandomierskie (woj. sandomierskie) 143, 181, 247 Sarnaki 115, 140, 178-180, 185, 229. 231, 233 Sawin 198. 204 Serniki 207, 311, M5 Si-roeryn 216 Serock 46, 105, 176 194, 214, 220, 221, 227, 231, 232, 238, Seroczyn 14 239, 248, 251, 252, 255, 257, 265, 274 Serokomla 43, 102, 207, 208 stara wieS 18 Serpelice 99 Starościn 205, 225 Siedlce 8, 14, 16, 19, 20, 22, 25, 26, 28, staszów 49 31, 40, 41, 42, 45, 49, 53—56, 66, 68, sterdyń 14, 16, 20, 85, 88, 112, 140 263 74, 75, 79, 84, 107, 109, 111, 112, 128, Stężyca 12 % %-% % s s s z: st-r%^ -■ »•• -• -• s^r^a , 20, 2ee ££££*»**» Siedlecki okręg 31 st , Siedlecki powiat 5, 13, 14, 19, 20-22, „ J *' ™ 24, 28, 31, 36, 39^2, 45, 49, 51, 53, _ h , ," „„..,„ ,,n ia, ,CB ,,„,„„ Sucholipe 250 68, 69, 88, 112, 130, 141, 165, 174, 180, 187, 189, 194, 195, 215, 220, 227, 231— Suchożebry 36, 81 233, 237, 239, 241, 247, 252, 255, 257, ^ £ \^ "' >03' 112' 15» s5e^5177' 2" SypZ^s'00' 101' "'• ^ 2M Samcze 32, 81, 88, 90-94, 96-98, fe^cLfa' 214 112, 119, 124, 125, 141, 196, 258, 270 Siennica 16, 212, 232 o, t 0 **- Ui Sianie .76 Si0d!0 214 Slis 221 Siwe Bagno 113, 121 świerże 16Q Skrzyszow 246 Skurczą 12, 149, 167 S.awatK.e 25, 160, 161-163, 1M. 1M. ™d" 146 forą 23,241,243 S^^IT" 3^11^^239 ™215' M> "■ ^ Sobolewo 134, 136 "P" . Sokołów 13, 16, 22, 28, 31, 36, 41, 49, 51, Tuctowic^O, 21, 107, 212 53, 56, 64, 69, 81, 82, 84, 96, 113, 141, 156, 167, 215, 233, 246 Turcja 37 Sokolowski okrąg 31, 39, 40 Turki 197 Sokolowski powiat 5 Turobin 164, 199, 206, 207 So!dany "1 Turów 98 Sosnówka 104, 106, 122, 177, 183, 230, Tyrzyn 12 234, 263, 270 Tyśmienica, rz. 5, 11-13, 17, 180, 183, Stanin 34, 89, 107, 108, 109, 122, 125, 212 227 Stanislawów kiublina 169 Stanislawćw 20, 22, 115, 196, 232 Uchnin 184 Stanisławowski powiat 5, 12, 14, 16, Ugoszcz 114 19, 21, 22, 24, 25, 44, 46, 50, 51, 53, Uhrusk 12 fi6, 69, 89, 91, 114—116, 119, 120, 125, Ulanie 31 127, 128, 130—132, 149, 150, 154, 157, U!ęż 243, 249 167, 174} 175_ i77i 178) j82, 187—189, Urszulin 158—160, 182 301 Urn-tlów 167. K". >7ll lUelrnlec 209. 223 Usi-lmow 187, 1«3. -"■ 2:li1' 2M Vlrowka 134, 154 Waliły 207 Warszawa 7, «. 12. H-ia, 22, 24 26. :'!l-33. 34-37, 30. 40. 48. 48, 47, 411. Sl. 52, 58. 86. 68—70, 72, 78. 82, 06, 98. 100, 103, 112. 114-119. 122. 120, 130. 132. 149, 150. 157. 165, 176, 177. 180. 192, 235, 238, 23!l, 247, 255, 264, 265. 270 Warszawsko-brzeski trukt 6, 11. 18. 32. 37, 51, 67, 112. 114. 119. 125. 132. 150. 178, 191. 193, 197. :M10, 211. 21T>. 220. 229. 256 Warszawska oytaiiola 17. 192 Yarszawsko-debliiriski traki titt Warszawska Kubeinia U. 13. 19. -I!'. 191 Warsznwsko-hibelski traki r,l. mr>, 1H0. 193, 239 Warszawsko-petiTslnirska koK-.i (!. lii, 36. 42. 51. 82. 90. 238. 2S5 Warszawska twu-rd.-a M. 69 Wawer 15, 177 V;tvolnica 207 Weresirayn 20. 29, 158. 159 WoKrow 7, 14, 16. 20. 22. 28. 34. 36. 40. 41. 42. 45. 46, 49. 51. 56, 68. 69. 74. 79. 81 —80. 01, 95. 96, 112, 110. 120, 125. 188. 192, 196, 215. 233. 258. 260 Węgrowski oUrcaS 29. 31. 32. 39. 40, 231. 273 Węgry 37. 90. 210 Winzowna i;,o. 155. 175 WiolRio 16 WielKolus Ul> Wii-lka Hakowa 159 Wielklo, Jrz. 13 Wit-lkojadka, rz. 107 WU-lkopole 243. 230 Wipprz. rz. 5, 6. 11 —14, 16, 103. 106. 170. 171. 175. 199, 207, 217. 218, 219. 817. 255 Wiotzibuia 88 WtU-zyska 30. 209 WIlKa Iti Wilnu 165 Wlska 32. 43. 113, (15, 200 Wisła, rz. 5. 6, 11-14, 17, 24. 31. 52. 69. 114, 1111-118. 130. 150. 167, 170, 180, 1114, 1119, 209, 217, 230, 235, 238. 239. 255. 263. 268. 273. 275 Winnice 14, 43. 50. 68, 134, 164, 198. 216 Wttoro* 100, 106 Wliuhy 32, 44 Wloiiuwa 12. 14. 16, 19, 20, 28. 28, 43. 19. 50, 53, 58, 118-70. 104, 106, 129. 138. 140. 158. 159. 181, 163. 183. 192, 198, 200. 207. 214. 220—222, 230, 234, 263. 269 Wlodawskl powiał 5 Wlodnwka. r/.. 11 — 13. 17. 104 Wodynle 216 Wohyn 43. 136. 198 Wojfiojizkńw 89, 102. 103 Wojslawicc 242. 243 Willa Myslcm-skn 102 Wola Okrzejakn 102. 121. 179. 183, 226 Wola Osowinska 103, 226 Wola StaroKrodzka 180. 183 Wola Wereszrayńskii 104 Wola Wohyńskn 212 Wi>lyrt 98 Wołyńska suliornia U Wołyńskie województwo 130 Woskrzenu-e M. 70. 75. 77. 7S1. 99. 121. 125. 269 Wólka 15 Wołka Dobryńska 99 Wołka Konopna 241. 248 Wólka Plebańska 132, 133, 154 Wólka ńlubawska 114 Wołka Zastawska 101 Wołka Zawistowska 167 Wroelnw 8 Wrobllnn 106. 123. 212 Wyezillkl 81 r Wylany 240 Wyrykl 158. 160. 183 Wysokie Litewskie 90, 91. 93. 94. 95. 97 Vvl.vekle, Jez. 13 Wylyi'zno 104. 158. 15S. 211. 323 .-.abriKUie U4 Zadybie 187 Zagłębie Dąbrowskie 96 Zahajki 216 Zalesię 15, 42, 70, 73, 75, 77, 78, 79, 99 Zalin 77 Zaliwie 232 Zambrzyków 118, 123 Zamość 156, 194 Zastawie 148, 212, 213, 223 Zawieprzyce 243, 250 Ząbkowice Będzińskie 96 Zbuczyn 29, 31, 82, 165, 232 Zbulitów 136, 137, 156, 269 Zdany 241 Zegrze 46, 238 Zembry 216 Zezulin 199, 224 Zielonka 111, 123 Zwoła 195 Zwoleń 16 Żabianki 18, 221 Zdżarka 159 Żebrak 146, 226 Żelazna 180, 183 Żelechów 13, 16, 20, 25, 44, 50, 61, 68, 102, 105—107, 111, 146, 152, 165, 208, 209, 211, 213, 215, 223, 230, 234, 242, 246 Żelechowski okręg 31 Żelechowski powiat 5 Żeliszewo 146, 196, 208 Żelizna 215, 240, 248 Żerań 12 Żerocin 216 Żerzeń 12 Żółkiewka 225, 243 Żukowo 219 Żulin 242, 250 Życzyn 14 Żyrzyn 18, 164, 169, 170—175, 177, 181, 186, 190, 195, 196, 268, 269, 270
Cytat ze strony: http://allegro.pl/show_item.php?item=1930524593