Strona Główna Nr aukcji: 1334864326
Rower z silnikiem, napęd spalinowy do roweru.

Rower z silnikiem, napęd spalinowy do roweru.

Podobne: rower silnikiem
rower z silnikiem
rower spalinowy
napęd spalinowy do roweru
napęd do roweru

Data wystawienia aukcji: 2010-11-22 18:57:11
Data zakończenia aukcji: 2010-12-06 18:55:44
Dane aukcji
Kup teraz: 625 PLN
Parametry
Witam. 
 Do sprzedania wystawiam spalinowy napęd do roweru. Napęd zbudowałem sam z pomocą tokarza na podstawie projektu z internetu oraz identycznych zestawów produkowanych w Chinach i USA. Silnik pochodzi z chińskiej kosy spalinowej. Dwusuwa odpala się za pomocą szarpanki. Moc na rolkę przekazuje sprzęgło odśrodkowe cierne.

Zamieszczam prawdziwe dane silnika, nie te z pseudo niemieckiej etykiety.
  
Model: 1E40F
Engine Type: Single cylinder, air-cooling, 2-stroke 
Diameter of Cylinder(mm): 40 
Discharging Volume(CC): 42.7 
Standard Power(KW/r/min): 1.25/6500 
Mixed Fuel Ratio: 25: 1 
Fuel Tank Capacity: 1.3 
Method of Starting: Recoil Starting 
Form of Carburetor: Diaphragm 
Weight(kg): 4.3 

Mamy więc 1,7KM przy 6500obrotów, po dotarciu może sięgnąć 2KM przy 7000.

Blacha na ceownik i przedni jego uchwyt w ocynku, tylnie podpórki to płaskowniki kwasoodporne. Rolka namoletowana, radełkowana ze zwykłej stali, kwasoodporna pokrywaka sprzęgła. Obudowy łożysk aluminiowe, łożyska maszynowe, droższe. Wszystko co wiruję jest w osi toczone na kłach, żeby nic nie biło.
 
 Jak się jeździ????
Można jechać z podniesioną przystawką, pedałując. Rolka nie dotyka opony, po opuszczeniu na oponę i zablokowaniu szybkozamykaczmi włączamy silnik.
Silnik pracuje na obrotach jałowych i stoimy nic się nie dzieje, obroty biegu jałowego 2800-3000. Dodajemy gazu i 2 połówki sprzęgła połączone sprężyną pod wpływem siły odśrodkowej zaczynają się rozwierać co słychać, jako dzwonienie o obudowę, pokrywkę, dzwonek sprzęgła. Średnica rolki napędzającej 30mm, co oznacza średni bieg. Nie ruszymy dynamicznie z miejsca. Należy rozpędzić się na pedałach i wtedy płynnie dodać gazu. Daje to większą prędkość na trasie, niż na napędzie mięśniowym podczas jazdy po drodze. Nie mierzyłem osiągów, ale jest nieźle, 50km/h pojedzie. Silnik ładnie zapala i jest na dotarciu. Spaliny mimo bogatej mieszanki czyste, nie ma za mną kłębów niebieskiego dymu jak za motocyklem WSK. Całość trzyma się sztywno i jest solidnie wykonana. Dostawka do silnika jest nie do zdarcia i w pełni rozkręcalna, można dorobić sobie inną srednicę rolki.  Sam kompletny silnik na allegro można kupić za 230zł, sprzęgło za 30zł, gażnik za 60zł i części te są ogólnodostępne w sklepach z pilarkami.

Rower daję gratis do napędu, można też go przełożyć na inny rower. Romet Turing 2.Koła 26"cali.

Manetka gazu z tempomatem, nie trzeba ciągle trzymać rolgazu, ustawiasz ile chcesz i jedziesz.
 
Sprzedaję, bo mam nowy pomysł do zrealizowania i chcę odzyskać część wkładu. Prywatnie używam silnika czterosuwowego Honda GX 35cc, o identycznych parametrach.


Rower pasuje dla osoby max. 185cm wzrostu. Ma krótką sztyce podsiodłową. Dla wyzszych należałoby zmienić sztyce pod siodłem i odsunąć siodło do tyłu.


Rower sprzedaję gotowy do jazdy. Koła są proste, hamulec tylko w torpedo, kręcimy pedałami do tyłu. Dętki trzymaja cisnienie . Rower posiada wiele drobnych odprysków lakieru, kilka drobnych rys od normalnego używania, żadnych poważnych śladów.


UWAGA czytaj ważne:

Rower moge dostarczyć gratis na terenie Polski centralnej i południowej.

Często przejeżdzam np: w niedzielę przez Lublin - Puławy - Zwoleń - Radom - Opoczno - Piotrków Tryb. - Łódź - Konin - Poznań - Międzyrzecz - Gorzów Wlkp. oraz Warszawa, Ostrowiec Św. , Kielce, Jędrzejów, Kraków , Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Legnica, Zielona Góra. i wiele innych w pobliżu.

Rower z napędem możesz kupić za 600zł z gratisowym dowozem, ale należy ustalic to telefonicznie. Gdybym nie odbierał oddzwonie. tel. 514 310 863 .

Zostaje też zakup przez kup teraz i wysyłka pocztą polska lub dhl za około 80zł. Rower wysyłam w całości z odkęconymi pedałami okryty tekturą.

 
Cytat ze strony: http://allegro.pl/show_item.php?item=1334864326