Strona Główna Nr aukcji: 1822167462

Traktat o Aniolach - Andrzej Kiliszewski

Podobne:

Data wystawienia aukcji: 2011-09-14 20:08:11
Data zakończenia aukcji: 2011-09-24 20:06:45
Dane aukcji
Kup teraz: 35 PLN
Parametry
Rok wydania (xxxx): 2011
Okładka: twarda
Stan: nowy
Język: polski
"Anioł - jest określeniem funkcji (nomen officii), a nie natury" (św. Augustyn)1.

"Każdy głos w sprawie anielskiej - jest ważny" (bł. Jan Paweł II).

Oddaję w Wasze ręce drodzy Czytelnicy rozprawę o tematyce anielskiej, w której zawarłem aspekty z dziedziny filozofii, teologii oraz prawa kanonicznego.

Napisanie jej było moją potrzebą duchową i pragnieniem serca. Codzienna praca prawnicza w Kancelarii Prawnej Kanoniczno - Cywilistycznej im. bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II oraz wnikliwe studia teologiczne i prawa kanonicznego te dążenia przesunęły nieco w czasie. W przedstawionej niżej rozprawie starałem się zawrzeć całą swoją wiedzę i płynące z głębi serca przemyślenia. Część napisałem w Warszawie, a drugą w salonikach (Grecja).

Podróżując śladami św. Pawła Apostoła oraz bł. Jana Pawła II czerpałem natchnienie i umacniałem się w swoim postanowieniu. Analizując tematykę anielską, doszedłem do wniosku, iż aniołowie to duchy nie mające końca - byli, są i będą.

(…) Ująłem Cię za prawicę mówiąc Ci, nie lękaj się, przychodzę Ci z pomocą ….
Niniejsza rozprawa prezentuje zwarte kompendium teologicznej wiedzy o aniołach oraz angelologii.

Aniołowie są wszechobecni - towarzyszą twórczym poczynaniom człowieka, czuwają nad poezją, patronują sztuce, uczestniczą w debatach teologicznych i filozoficznych doktrynach. Przede wszystkim cały czas przystosowują się do istniejącej rzeczywistości.

Ufam, iż niniejsze skromne opracowanie zainspiruje Was, drodzy Czytelnicy, do głębszego osobistego zainteresowania się tematyką aniołów i angelologii.

Cytat ze strony: http://allegro.pl/show_item.php?item=1822167462