Strona Główna Nr aukcji: 1341944416
Tynk gliniany drobnoziarnisty suchy Conluto 25 kg.

Tynk gliniany drobnoziarnisty suchy Conluto 25 kg.

Podobne:

Data wystawienia aukcji: 2010-11-27 07:26:18
Data zakończenia aukcji: 2010-12-11 07:24:39
Dane aukcji
Kup teraz: 52.46 PLN
Parametry

Tynk gliniany drobnoziarnisty suchy

Właściwości / Skład

Drobnoziarnisty tynk gliniany suchy jest gotową do użycia mieszanką sporządzoną zgodnie z wytycznymi (3.9) niemieckiej organizacji "Dachverband Lehm" (niemieckiej organizacji koordynującej d.s. budowlanych wyrobów glinianych). W skład jej wchodzi: glina mielona, piasek o ziarnie 0–1 mm, drobne włókna roślinne.

Formy dostawy

W workach po 25 kg oraz w bigbagach po 1t.

Magazynowanie

Materiał magazynowany na sucho może być przechowywany bez ograniczeń.

Wydajność

25 kg drobnoziarnistego tynku glinianego daje około 17 l zaprawy tynkowej. Przy nakładaniu tynku na grubość ok. 3 mm ilość ta starcza na ok. ok. 6 m2 powierzchni.

Zastosowanie

Jest to tynk przewidziany do nakładania jednowarstwowego wewnątrz budynków. Bez problemu nakłada się go na płaskich powierzchniach jak płyta gliniana lub gliniany tynk spodni. Również inne płyty, jak n.p. płyty gipsowe, można tynkować tym tynkiem pod warunkiem, że pokryje się je uprzednio podkładem nośnym przystosowanym do tynków glinianych. Tynk nasz można także stosować na starym glinianym podłożu, ale tylko po ekspertyzie kompetentnej osoby.

Gruntowanie / nakładanie tynku

Podłoże do tynkowania musi być wytrzymałe, oczyszczone, bez jakichkolwiek zanieczyszczeń chemicznych i odpowiednio chropowate, ponieważ tynk gliniany przylega wykorzystując właściwości fizyczne swoje i podłoża. Nawilżanie podłoża jest dopuszczalne, gdy chcemy wydłużyć czas obróbki. Zaprawę tynkową nakłada się kielnią lub spryskuje się narzędziem do tynkowania. Grubość nakładanego tynku to ok. 2 – 3 mm. W zależności od zaawansowania procesu schcnięcia tynku w momencie jego dalszej obróbki, możemy różnorako modelować jego strukturę. Im późniejsze gładzenie, tym gładsza powierzchnia. Jeśli struktura ma być całkiem gładka, należy modelowanie rozpocząć w jak najpóźniejszym czasie, po czym ostatecznie oszlifować gładzią.

Czas obróbki / suszenie

Materiał, pozostawiony pod przykryciem, można używać przez wiele dni. Ewentualnie dodać wody.

Malowanie

Do malowania zaleca się nasze farby gliniane. Można zastosować również inną farbę, trzeba jednak pamiętać, że powinna to być farba, która nie hamuje dyfuzji pary wodnej.

Tynk gliniany drobnoziarnisty suchy Conluto 25 kg.

Cytat ze strony: http://allegro.pl/show_item.php?item=1341944416