Psychologia pozytywna w edukacji – co możesz zyskać?
Ilość zachorowań na depresję wśród młodzieży nigdy nie była tak wysoka. Doprowadziła do tego w głównej mierze sytuacja epidemiologiczna, która zamknęła młodych ludzi w czterech ścianach swojego pokoju, bez możliwości nawiązywania zdrowych relacji z rówieśnikami w realnym świecie. Teraz, kiedy uczniowie powoli wracają na normalne tory edukacji, ważne jest aby zadbać o ich odpowiednie samopoczucie. Psychologia pozytywna w edukacji, może okazać się rozwiązaniem.
Jakie zagadnienia porusza psychologia pozytywna?
Psychologia pozytywna w edukacji, jak sama nazwa mówi – skupia się na pozytywnych stronach naszej osobowości. Dzięki temu, wizyta u psychologa nie kojarzy się z godzinami spędzonymi na płakaniu oraz przerabianiu traum życiowych, ale omawianiu umiejętności kreatywnych, inteligencji emocjonalnej czy humorze. Na tego typu konsultacjach, młodzi ludzie czują się docenieni oraz wzrasta ich poczucie wartości w społeczeństwie. Korzystanie z metod psychologii pozytywnej w edukacji, to świetny sposób na zmotywowanie młodzieży do działania, oraz pokazanie im, że na pewno jest coś w czym są dobrzy. Prawidłowo przeprowadzone wizyty, mogą diametralnie zmienić postrzeganie wizyt u psychologa oraz doprowadzić do zmniejszenia ilości zachorowań na depresję wśród uczniów.
Psychologia pozytywna w edukacji – dla kogo stworzony jest kurs?
Kurs psychologii pozytywnej w edukacji, to świetny sposób na zwiększenie kompetencji pracowników placówek oświatowych. Dzięki nim, nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz zawodowych, lepiej zrozumieją co dzieje się w głowach współczesnej młodzieży, a następnie będą mogli przełożyć zdobytą wiedzę na sposób nauczania. Kurs psychologii pozytywnej w edukacji, możemy znaleźć na stronie https://zdalnekompetencje.pl/kurs/psychologia-pozytywna-w-edukacji/. Dzięki formie online, możemy korzystać z niego w dowolnym momencie oraz miejscu. Jest to niezwykle wygodne, jeśli prowadzimy zapracowany styl życia, a mimo to, chcemy zdobywać wiedzę w różnych dziedzinach.
Leave a reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.