Leczenie rumienia laserem daje efekty?
Leczenie rumienia laserem to popularna i skuteczna metoda na zażegnanie objawów tej przykrej przypadłości lub choroby. Wiele osób zastanawia się jednak czy takie zabiegi są bezpieczne i nie uszkadzają zdrowych tkanek, czy bolą, kto powinien się im poddać, jak długo trzeba czekać na satysfakcjonujące efekty. Pojawiają się też pytania o dalszy sposób pielęgnacji cery po zabiegu i dlaczego tak naprawdę warto skorzystać z terapii laserowej leczącej rumień.
O rumieniu – co to jest, jak się objawia, jego przyczyny
Rumień – tak w medycynie określa się miejscowe zapalenie skóry. To jedno z najczęstszych objawów, z jakim spotyka się dermatologia. Jest efektem rozszerzenia i pękania powierzchniowych naczyń krwionośnych. Jego objawy to zaczerwieniona, czasami piekąca skóra, wypryski (szczególnie gdy współwystępuje wraz z trądzikiem różowatym), łuszczenie się.
Rumień może być stanem przejściowym, spowodowanym miejscowym podrażnieniem skóry, alergią, wystawieniem na działanie ciepła, emocjami (rumieniec). Jednak w wielu przypadkach jest on jednostką chorobową, która ma tendencje do powracania. Zespół chorobowy rumienia ma wiele odmian, najpowszechniejszą jest rumień wielopostaciowy. Przyczynami jego powstawania są przede wszystkim czynniki:
1. wirusowe,
2. bakteryjne,
3. chemiczne,
4. niektóre leki.
Rumień wielopostaciowy leczenie
Jedną z najpopularniejszych i najefektywniejszych metod radzenia sobie z pękającymi naczynkami jest terapia laserowa. Obecnie jest ona powszechna, bezpieczna i przynosi najlepsze rezultaty. Leczenie rumienia laserem poprzedza wizyta u lekarza specjalisty, który ocenia stan zaawansowania objawów oraz dobiera idealny zabieg (lub jego serię). Jaki zabieg wybrać?
- Laser Quadrostar Pro Yellow
To laser, którego działanie powoduje obkurczenie oraz zamykanie naczynek krwionośnych. Działa precyzyjnie, punktowo, energia światła pochłaniana jest przez hemoglobinę. Dzięki temu nie powoduje podrażnienia tkanek dookoła naczynka. Jest to niezwykle bezpieczny zabieg. - Harmony XL PRO Dye-VL
Bez obaw zabiegowi tym urządzeniem mogą poddawać się osoby z bardzo wrażliwą skórą. Działa na najbardziej uporczywe naczynka krwionośne. Emituje wąskopasmowe, pulsacyjne światło. Daje to możliwość dotarcia do zmian umiejscowionych na różnych głębokościach skóry. - Laser VariLite 532 nm i 940 nm
Laserem tym bezpiecznie i z największą dokładnością zamyka się uszkodzone naczynka. Jego działanie nie uszkadza okolicznych tkanek. Dobór odpowiedniej długości fali i czasu trwania impulsu pozwala na optymalne dostosowanie zabiegu do potrzeb pacjenta.
Leczenie rumienia wielopostaciowego może odbywać się również za pomocą ultradźwięków. Wspomagają one wchłanianie do uszkodzonych naczyniek specjalnych preparatów je wzmacniających. W łagodniejszych przypadkach długofalowo stosuje się maści i specjalistyczne kremy do zmniejszania widocznych objawów oraz wzmacniana osłabionych naczynek.
Sprawdź leczenie rumienia na twarzy w Gdańsk, Clinica Cosmetologica – już dziś umów się na darmową konsultację z kosmetologiem.
Czy leczenie rumienia laserem boli?
Wiele osób obawia się skorzystania z tego typu zabiegów. Panuje przekonanie, że są one bardzo bolesne. Laserowa redukcja rumienia niesie ze sobą lekki dyskomfort, wiele zależy od indywidualnej odporności pacjenta na ból. Można odczuwać punktowe mrowienie oraz szczypanie Obecnie stosowane lasery najnowszej generacji ograniczają do minimum odczuwanie niepożądanych doznań podczas zabiegów. Warto zdawać sobie sprawę, że zazwyczaj wiele pękających naczynek jest zlokalizowanych w bardzo wrażliwych okolicach (skrzydełka nosa, okolice oczu). Dlatego sama ingerencja w te rejony może powodować pieczenie, nieprzyjemne odczucia, a nawet samoczynne łzawienie. Poza tym zabiegi nie są długie, trwają od kilku do kilkudziesięciu minut (w zależności od wielkości obszaru leczonej skóry).
Efekty zabiegów laserowych
Zabiegi laserowe przynoszą spektakularne, trwałe i widoczne efekty. Pierwsze rezultaty widoczne są tuż po zabiegu. Często zalecana jest seria zabiegów, więc najbardziej oczekiwana, piękna skóra bez zaczerwienień powinna uwidocznić się w pełni po ostatnim.
Sprawdź jakie efekty daje leczenie rumienia na twarzy w Gdańskiej Clinica Cosmetologica:
Pielęgnacja skóry po zabiegu laserem
Ewentualne zmiany na skórze pojawiają się, dopiero gdy uszkodzeniu ulegają kolejne naczynka. Dlatego tak istotne jest dbanie o skórę i zdrowy tryb życia. Wzmacnianie naczynek powinno odbywać się systematycznie. Codziennie warto dostarczać skórze składników odbudowujących i regenerujących. Warto wybierać delikatne kosmetyki do skóry wrażliwej, ze skłonnością do czerwienienia i pękających naczynek. Co jakiś czas wskazane jest wykonanie specjalistycznego zabiegu wzmacniającego w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Powinno się również unikać czynników drażniących – zbyt długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne, pikantnych pokarmów, alergenów, itp.
FAQ
1. Kiedy zdecydować się na laserowy zabieg leczenia rumienia?
W przypadku nieestetycznych, powracających zaczerwienień wywołanych pękaniem naczyniek krwionośnych. Zabieg dokonuje się po konsultacji z lekarzem specjalistą.
2. Czy leczenie rumienia laserem daje efekty?
Tak. Obecnie to najskuteczniejsza metoda zamykania uszkodzonych powierzchniowych naczynek krwionośnych.
3. Czy pielęgnacja skóry po zabiegu laserowym jest konieczna?
Oczywiście. Należy pamiętać, że skórę trzeba pielęgnować codziennie. Stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale także zdrowego trybu życia i odpowiednio zbilansowanej diety pozwalają uniknąć ponownego pojawiania się objawów rumienia.
Leave a reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.